Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Захист прав інтелектуальної власності став темою науково-практичної конференції

0 31

16 грудня 2011 року у приміщенні Міжрегіональної Академії управління персоналом за сприяння Асоціації адвокатів України та Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України відбулася науково-практична конференція на тему: «Актуальні питання захисту права інтелектуальної власності в Україні».

Перша доповідь «Питання розвитку права інтелектуальної власності в Україні», із якою виступив В’ячеслав Джунь, д.ю.н., професор кафедри цивільно-правових дисциплін, суддя Конституційного суду України у відставці, була присвячена перспективним напрямкам розвитку правового регулювання відносин у сфері інтелектуальної власності, а також тим суперечностям чинного законодавства, які мають бути усунені у першу чергу.

Тему патентного права продовжив Олег Чернобай, голова Київського міського відділення Асоціації адвокатів України, член Правління ААУ, керуючий партнер «Чернобай і партнери», адвокат. Олег Валерійович у своїй доповіді детально проаналізував специфіку патентних спорів та надав практичні рекомендації щодо формування доказової бази підчас звернення до суду із позовною заявою про захист прав на патент.

Дослідження проблем правової охорони комерційних позначень було розпочато з виступу Юлії Горбик, начальника відділу судового захисту прав ДП «Український інститут промислової власності». Пані Горбик висвітлила правові аспекти реєстрації торговельних марок, які містять у своєму складі назву держави «Україна», детально пояснила вимоги, які встановлюються чинним законодавством до документів, які подаються для отримання дозволу на включення до торговельної марки назви держави «Україна».

Аспектам використання торговельних марок у рекламі була присвячена доповідь Тетяни Ромат, консультанта з питань інтелектуальної власності ВГПО «Спілка рекламістів України». Серед проблем, які були висвітлені пані Ромат у доповіді особливий інтерес присутніх викликав аналіз питання винайдення балансу між інтересами власників торговельних марок (виробників товарів) та компаніями, які надають послуги щодо цих товарів під час рекламування їх послуг.

Заключне пленарне засідання конференції було присвячено питанням правової охорони об’єктів авторського права. Модератором засідання виступив Олексій Столяренко, юрист Київського офісу МЮФ «Baker & McKenzie», адвокат штату Нью-Йорк, який доповів присутнім про відповідальність провайдерів за порушення авторського права і суміжних прав в мережі Інтернет.

Завершили пленарне засідання, присвячене проблемам авторського права Максим Наумко, юрист ПА “ІнтелАктив” та Андрій Бічук, юрисконсульт медіагрупи “Автоцентр” із цікавою доповіддю на тему «Ліцензії Creative Commons в Україні: проблеми і перспективи».

У роботі конференції взяли участь відомі науковці, фахівці-практики, а також студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом, повідомили у Асоціації адвокатів України.

Теги:

авторське право, інтелектуальна власність, патентне право

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар