Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За затягування видачі паїв пропонують кримінальну відповідальність

0 12

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує парламенту направити на доопрацювання проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відстоювання прав громадян у земельних відносинах). Про це повідомляє прес-служба ВРУ.

Законопроектом (реєстр. №11111), поданим народним депутатом С.Міщенком, пропонується криміналізувати такі діяння як “систематичне порушення і затягування органами і посадовими особами місцевого самоврядування строків видачі трьох або більше державних актів на право власності на земельну ділянку”. Зокрема, передбачається доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 293-3. Згідно із нею, “систематичне порушення та затягування органами і посадовими особами місцевого самоврядування строків видачі трьох або більше державних актів на право власності на земельну ділянку – карається позбавленням волі від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування та інших органах у галузі земельних відносин.

Те саме діяння, яке вчинене за попередньою змовою групою осіб, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування та інших органах у галузі земельних відносин та з компенсацією майна”.

На думку членів Комітету законодавчі пропозиції мають актуальний характер та значний суспільний резонанс, оскільки зловживання у сфері земельних відносин, зокрема, в державних земельних органах, які видають під звіт органам місцевого самоврядування бланки державних актів на землю, склалася корупційна схема стосовно отримання акта на право власності на земельну ділянку фізичними або юридичними особами.

Водночас, народні депутати висловили низку суттєвих зауважень до законопроекту і вважають, що він потребує доопрацювання.

Теги:

земельне право

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар