Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За розсилку спаму може загрожувати до 3 років в’язниці

0 22

Новий парламент може прийняти закон, який прирівняє розсилки шкідливих повідомлень до статусу злочину

«Чому по спаму практично немає досвіду притягання до кримінальної відповідальності, – тому що стаття Кримінального кодексу передбачає нанесення збитку комп’ютерному устаткуванню. Але в даному випадку шкода заподіюється людині, яка вимушена читати і позбавлятися від спаму. В зв’язку з цим необхідно вносити поправки до Кримінального кодексу. Це вже давно планується зробити. Є відповідний законопроект № 9575, який ми підтримували. Він зараз знаходиться на стадії доопрацювання. І, мабуть, в новому парламенті він отримає розвиток», – заявив «proIT» в інтерв’ю начальник управління по боротьбі з кіберзлочинністю Максим Литвинов.

Відзначимо, що згаданий документ, розроблений регіоналом Володимиром Олійником, передбачає введення адміністративних штрафів у розмірі 17- 34 тис. грн. або позбавлення волі на термін до 3-х років. Якщо спамерські дії заподіяли тяжкі наслідки, то порушникам загрожує 5-8 років в’язниці або істотніші штрафи – від 34 до 85 тис. грн.

Науково-експертне управління Верховної Ради поки не підтримує позицію правоохоронців. На думку його аналітиків, така дія, як розсилка спаму, ще не досягла того рівня суспільної небезпеки, який дав би підстави визнавати його злочином.

Теги:

спам, кіберзлочинність

Джерело:

Комментарии

Залиште коментар