Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За рівнем верховенства права Україна посіла десяте місце з кінця

0 22

Згідно з Індексом верховенства права, в Україні суди хоча і доступні, але неефективні та корумповані. Захист свободи релігії у країні на висоті, а права власності — слабкі.

Україна посіла 87-й рядок в Індексі верховенства права з 97 країн світу. Про це свідчать результати Індексу за 2012 рік, оприлюдненого 28 листопада у Вашингтоні. Індекс представив Проект світової юстиції — неурядової організації, мета якої полягає у просуванні верховенства права для розвитку спільноти можливостей і рівності у світі, повідомляє «Дзеркало тижня”.

У доповіді повідомляється, що Україна отримала свою 87-му позицію через політичне втручання уряду, безкарність та корупції.

 «Урядові установи неефективні в дотриманні виконання законів, а суди, хоча і доступні, — неефективні й корумповані. З іншого боку, країна отримує досить високу оцінку в захисті базових громадянських свобод, таких як свобода релігії, і є відносно безпечною в плані злочинів. Права власності — слабкі», — наголошується в документі щодо України.

Індекс оцінює країни за показниками у восьми сферах, які впливають на стан верховенства права. Серед них — межі повноважень центральної влади, корупція, безпека, фундаментальні права, відкритість уряду, регуляторне середовище, цивільна і кримінальна юстиція.

Доповідь створюється на підставі опитування 97 тис. громадян у 97 країнах, а також понад 2,5 тис. експертів.

До речі, за результатами опитування, проведеного на замовлення української Феміди, переважна більшість українців задоволені роботою судів. Згідно з моніторингом, проведеним за ініціативою Ради суддів України, 56% опитаних відвідувачів судів повністю, а 23% – частково задоволені рівнем незалежності, неупередженості та справедливості судового розгляду справ.

Теги:

верховенство права, судова влада

Джерело:

Дзеркало тижня

Залиште коментар