Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За пізно сплачений податок на нерухомість доведеться платити штраф

18

Державна податкова служба попереджає громадян про штрафні санкції за невчасну сплату податку на нерухомість, який вводиться з 1 січня 2013 року.

Про це на прес-конференції повідомив директор департаменту оподаткування фізичних осіб В’ячеслав Бусарєв.

За його словами, в період з 15 квітня по 1 липня 2013 року громадяни-власники нерухомості, що підлягає оподаткуванню, отримають повідомлення про суму податку, де будуть вказані платіжні реквізити.

При цьому податок має бути сплачений протягом 60 днів. В разі затримки сплати податку на строк до 30 днів штраф складе 10% від податкового боргу, а на термін понад 30 днів – 20%.

Податкова також нагадує, що від сплати податку на нерухомість звільняються власники квартир площею до 120 кв. м і будинків площею до 250 кв.м.

При цьому якщо у власності громадянина знаходиться декілька об’єктів нерухомості вказаної площі, то він звільняється від сплати лише по одному з цих об’єктів, а за решта зобов’язаний платити податок.

Так, якщо у власності знаходиться 2 квартири площею до 120 кв. м, то за одну з них необхідно сплатити податок на нерухомість. У таких випадках сплата податку здійснюється за квартиру, в якій зареєстрований власник (за умовчанням), або за об’єкт нерухомості, що знаходиться у власності, по вибору власника (при зверненні в податкову з відповідною ініціативою).

Громадяни сплачують податок на нерухомість 1 раз на рік.

Що стосується юридичних осіб, то, за словами Бусарєва, вони самостійно розраховують суму підмета сплаті податку на нерухомість за станом на 1 січня звітного року, а до 1 лютого подають податковим органам декларацію.

 

Теги:

нерухомість, податок на нерухомість

Джерело:

ЮВУ

Комментарии