Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За фактом порушення авторських прав розслідується 538 кримінальних проваджень

0 25

В Україні за фактом порушення авторських прав розслідується 538 кримінальних проваджень. Про це повідомив старший прокурор відділу за додержанням законів при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення Олексій Шамардін, передає прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).

“За час дії Кримінального процесуального кодексу слідчими органів внутрішніх справ закінчено досудове розслідування та направлено до суду 34 кримінальних провадження вказаної категорії. На даний час слідчими органів внутрішніх справ розслідуються ще 538 кримінальних проваджень, процесуальне керівництво якими здійснюється органами прокуратури України”, – зазначив Шамардін.

Також він нагадав, що порушення права інтелектуальної власності в Україні є кримінально-караним.

“Вказаний злочин віднесено до категорії тяжких, за вчинення якого, в залежності від обставин, передбачено покарання як у вигляді штрафу до 51 тис. грн, так і позбавлення волі на строк до 6 років. Разом з тим, призначення покарання за вироком не звільняє винну особу від відшкодування спричиненої правовласникам матеріальної шкоди, яка може складати десятки, а то й сотні тисяч гривень”, – сказав прокурор.

Відповідно до розпорядження генпрокурора України від 24 квітня 2013 р., організовано робочу групу з метою проведення перевірок з питань нагляду за додержанням законів про захист інтелектуальної власності. За результатами перевірок вже встановлені порушення вимог авторського права і суміжних прав практично на всій території України.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар