Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За Програмою «Доступна іпотека 7%» підписано 1527 кредитних договорів на 1,318 млрд грн

0 6

Станом на 27 січня поточного року уповноваженими банками з виконання Державної програми «Доступна іпотека 7%»  підписано 1527 кредитних договорів на загальну суму 1,318 млрд грн як на первинному (21,34%), так і вторинному (відповідно – 78,66%) ринках.

Загалом до уповноважених банків надійшло 2085 заявок на участь у програмі на загальну суму 1,799 млрд грн, з яких 21,67% становить первинний ринок і 78,33% – вторинний.

У Програмі задіяно 25 регіонів, у тому числі м. Київ. Згідно з поданими громадянами заявками на отримання кредитів, найактивнішими регіонами у минулому тижні були:

  • Київська обл. (31,46 %);
  • м. Київ (29,46 %);
  • Львівська обл. (6,78 %);
  • Харківська обл. (5,73 %);
  • Волинська обл. (3,91 %).

Приріст за тиждень становить:

+4% – кількості кредитів та +4% – суми кредитів;

+4% – кількості заявок та +4% – суми заявок.

Для залучення більшої кількості учасників у державних програмах «Доступна іпотека 7%» та «Доступні кредити 5-7-9%» Мінфін розробив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та від 24 січня 2020 р. № 29», яка була прийнята на засіданні Уряду 21 жовтня 2021 р.

Зокрема, скасовано вікові обмеження до нерухомого майна (крім об’єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення більше 1 млн, що мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше ніж протягом десяти років, що передують поточному) та збільшено ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% – до 40% від нормативної площі, яке сплачується позичальником самостійно.

На сьогодні у програмі «Доступна іпотека 7%» беруть участь 21 уповноважених банків. Банки, що долучилися до держпрограми, продовжують удосконалювати власні процедури іпотечного кредитування згідно з оновленими умовами Програми, розробляють інформаційні матеріали для потенційних позичальників, проводять навчання персоналу тощо.

Звертаємо увагу потенційних позичальників, що саме банк приймає рішення стосовно видачі кредиту, використовуючи власну методологію оцінки платоспроможності потенційного позичальника.

Нагадаємо, що запуск «Доступної іпотеки 7%» відбувся у березні  на виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського.

З переліком уповноважених банків можна ознайомитись на сайті Фонду Розвитку Підприємництва (ФРП).

Міністерство фінансів України

Залиште коментар