Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З новим КПК кількість арештів скоротилося в 4 рази

0 18

У зв’язку із набранням чинності нового Кримінального процесуального кодексу України застосування правоохоронцями і судами такого запобіжного заходу як тримання під вартою скоротилося в чотири рази.

Про це розповів Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Андрій Портнов під час круглого столу із питань застосування Кримінального процесуального кодексу України, що днями відбувся у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ, повідомили в прес-службі ВССУ.

Якщо у 2011 році запобіжний захід у вигляді тримання під вартою щомісячно обирався майже щодо 2 тис. осіб, то за період з 20 листопада по 6 грудня 2012 року – лише щодо 287 осіб. Він також звернув увагу на те, що суди почали активніше використовувати альтернативні запобіжні заходи. За два тижні до судів подано 12 клопотань про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, з яких 9 вже задоволено.

Крім цього, за період дії нового КПК подано 346 клопотань про проведення негласних слідчих дій. Таким чином, констатував Портнов, спостерігається тенденція до суттєвої гуманізації кримінального процесу.

Учасники круглого столу також детально обговорили питання застосування глави 21 КПК щодо проведення негласних слідчих дій.

Теги:

КПК, утримання під вартою, застава

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар