Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З наступного року Мінюст запровадить електронний облік нотаріальних бланків

0 30

Міністерство юстиції має намір скасувати паперові книги обліку спеціальних бланків нотаріальних документів та запровадити їх електронний облік з 2010 року.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінюсту.

Електронний облік запроваджується з метою посилення охорони і збереження нотаріальних документів.

Це нововведення спрямоване на створення належних умов для реалізації і захисту прав учасників правовідносин, які виникають при здійсненні нотаріальних дій.

Крім того, з впровадженням електронного обліку нотаріальних бланків буде забезпечено належний рівень організаційного та професійного рівня нотаріального обслуговування.

Порядок ведення Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів, через який здійснюватиметься електронний облік нотаріальних бланків, набирає чинності з 1 січня 2010 року.

Порядок передбачає облік надходження і видачі бланків нотаріусам, а також облік зіпсованих та анулюваних бланків.

Обов’язок з обліку нотаріальних бланків Мінюст поклав персонально на завідувачів нотаріальних контор і архівів, державних і приватних нотаріусів.

Нагадаємо, Мінюст запровадив з 17 листопада перевірку дійсності спеціальних бланків нотаріальних документів через Інтернет.

У серпні Кабінет Міністрів доручив Мінюсту забезпечити органам державної влади, місцевого самоврядування та державним підприємствам доступ до єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів до 5 лютого 2010 року.

Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів містить електронну інформацію про видані нотаріусам спеціальні нотаріальні документи та їх використання нотаріусами, а також недійсні бланки.

Джерело:

proUA

Залиште коментар