Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З Берлусконі зняли недоторканність. Тепер можуть відновити його кримінальні справи.

0 25

Члени Верховного суду Італії частково зняли з прем’єр-міністра країни Сильвіо Берлусконі дипломатичну недоторканність, яка не дозволяє відновити дві кримінальні справи зі звинувачення в корупції та ухиленні від сплати податків, пред’явлених йому в Мілані.

Суд встановив, що недоторканність прем’єра не відповідає конституційному закону про загальну рівність перед законом. За інформацією місцевих ЗМІ, думки 15 членів вищої судової інстанції з цього питання розділилися практично порівну, тому вони прийшли до компромісу: дозволити суддям, які ведуть розгляди, самим вирішувати, чи дотримуватися недоторканності Берлусконі.

Сам італійський прем’єр заявив, що рішення суду ніяк не вплине на стабільність його уряду, назвавши звинувачення “сміхотворними”.

У той же час, ще 7 жовтня 2009 року Конституційний суд Італії ухвалив, що імунітет Берлусконі від кримінального переслідування порушує Конституцію.

Нагадаємо, що перше звинувачення Берлусконі пов’язано із підкупом у 1990 році британського адвоката Девіда Міллза, який, захищаючи інтереси прем’єра сказав неправду в суді. У 2009 році адвоката було визнано винним в отриманні хабара розміром 600 тис долл, проте пізніше вирок було скасовано через закінчення терміну давності справи.

Другу справу було заведено в результаті несплати прем’єром податків під час придбання телевізійних прав для своєї медіаімперії Mediaset. Також у березні 2010 року проти прем’єр-міністра Італії було розпочато розслідування за фактом тиску на керівництво першого каналу державної телекомпанії RAI.

Теги:

Сильвіо Берлусконі, недоторканність

Джерело:

News.ru

Залиште коментар