Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З 1 січня вступають в силу нові правила паркування автомобілів

0 18

Кабінет Міністрів затвердив правила паркування транспортних засобів. Про це йде мова у розпорядженні уряду, прийнятому на позачерговому засіданні уряду 3 грудня, текст якого є у «Українські новини».

Правила передбачають, що відведення територій для розміщення майданчиків для паркування здійснюється органами місцевого самоврядування за узгодженням з Державною автомобільною інспекцією.

Правила забороняють розміщувати майданчики для паркування на вулицях з 2 смугами руху шириною менше 7,5 м. При цьому майданчики повинні бути позначені дорожніми знаками і розміткою.

Користувач майданчика зобов’язаний сплатити збір за паркування і розмістити в лівому нижньому кутку лобового скла транспортного засобу платіжний документ, а після закінчення сплаченого часу звільнити місце або сплатити фактичний час перебування транспортного засобу на майданчику.

Разом з тим допускається безкоштовна стоянка транспортного засобу протягом 10 хвилин після закінчення сплаченого часу.

У разі повної або часткової несплати збору за паркування оператор (суб’єкт господарювання, що здійснює облаштування і утримування майданчиків для паркування має право перешкоджати виїзду транспортного засобу з майданчика.

Оператор зобов’язаний розмістити на в’їзді-виїзді з майданчика телефонний номер, по якому користувач може звернутися до оператора, представник якого у разі вимоги користувача повинен прибути протягом 1 години.

Якщо представник оператора прибуде на місце пізніше, користувач має право не оплачувати збір за паркування.

У разі ж, якщо користувач відмовляється оплачувати послуги, представник оператора повинен скласти відповідний акт формою, затвердженою Міністерством житлово-комунального господарства.

Правила передбачають, що оператор не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках.

Правила паркування вступлять в силу з 1 січня 2010 року.

В той же час з 1 січня 2012 року в силу вступлять пункти, які передбачають зобов’язання операторам обладнати майданчики паркувальними автоматами в розрахунку не менше 1 автомата на 10 паркувальних місць.

Крім цього, з 1 січня 2012 року також вступить в силу обов’язкове устаткування майданчиків для платної парковки автоматичними в’їзними і виїзними терміналами.

Нагадаємо, Кабмін зобов’язав власників парковок виділити місця для транспорту інвалідів в об’ємі не менше 10% від загальної кількості місць і не менше ніж для 1 транспортного засобу з 2010 року.

Відстань від в’їзду на майданчик до найближчого місця для транспорту інваліда повинна перевищувати 50 м.

Джерело:

proUA

Залиште коментар