Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З 1 січня набуває чинності Закон про гарантії держави щодо виконання судових рішень

0 19

Як зазначила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, завдяки закону таке явище як заборгованість із заробітних плат буде подолано.

Про це в ексклюзивному коментарі для кореспондента Укрінформу сказала Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

«Держава зробила дуже важливий крок, щоб подолати таке негативне явище як заборгованість із заробітної плати і взагалі заборгованість із виконання судових рішень. Із 1 січня набуває чинності закон про гарантії держави щодо виконання рішень суду. І я сподіваюся, якщо цей закон запрацює ефективно, то, відповідно, через деякий час ми зможемо подолати це явище», – сказала Валерія Лутковська.

При цьому вона повідомила про механізм виплат таких заборгованостей: «Тому що тоді ті рішення, які виноситимуться і де боржником буде держава, державне підприємство або державний орган, виконуватимуться автоматично державним казначейством. У разі невиконання відповідно нараховуватиметься пеня, встановлена в самому законі».

Уповноважений з прав людини також висловила переконання, що держава зобов’язана буде передбачити всі належні для цього кошти. «Я сподіваюся, що цей закон буде належним чином профінансовано в державному бюджеті, і відповідно він ефективно працюватиме», – зазначила Лутковська.

На уточнююче запитання, чи зможуть розраховувати на свої виплати і ті чорнобильці та діти війни, які вже мають на руках раніше винесені судові рішення, Уповноважений відповіла: «Взагалі-то ці рішення в будь-якому випадку мають бути виконані. Тому що це є власне обов’язок держави – виконувати рішення, яке набуло статусу остаточного. Інше питання – це порядок, в якому ці рішення виконуватимуться».

Теги:

Лутковська Валерія, судові рішення

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар