Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З 1 січня допуском до професії нотаріуса займатиметься Вища кваліфкомісія нотаріату

0 13

З 1 січня 2012 року Міністерство юстиції передасть повноваження щодо допуску осіб до нотаріальної діяльності, а також розгляду питань щодо анулювання свідоцтв про право на зайняття нотаріальною діяльністю Вищій кваліфікаційній комісії нотаріату. Як поінформував міністр юстиції Олександр Лавринович, 31 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалене положення про Вищу кваліфікаційну комісію нотаріату, в якому визначені завдання, функції та порядок її діяльності.

Міністр пояснив, що урядова постанова була розроблена Мін‘юстом з метою реалізації положень закону “Про нотаріат”.

Так, 21 квітня 2011 року Верховною Радою були ухвалені зміни до указаного закону, якими повноваження щодо допуску осіб до нотаріальної діяльності, а також розгляду питань щодо анулювання свідоцтв про право на зайняття нотаріальною діяльністю було передано Вищій кваліфікаційній комісії нотаріату.

Олександр Лавринович нагадав, що метою означених законодавчих змін було вдосконалення механізму допуску громадян до нотаріальної діяльності, зокрема, шляхом чіткого визначення пов’язаних з допуском процедур на законодавчому рівні та посилення вимог до рівня кваліфікації осіб, що мають намір займатися нотаріальною діяльністю.

Зазначимо, що у своєму блозі Михайло Бродський висловив думку, що сьогоднішні послуги нотаріусів є однією із систем поборів, наголошуючи на високій вартості цих послуг. У свою чергу заступник голови Комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін вважає, що боротися з високою вартістю нотаріальних послуг можна лише в один спосіб – збільшенням кількості нотаріусів.

Теги:

нотаріат, нотаріальні послуги

Джерело:

УНН

Залиште коментар