Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З 1 січня 2009 року філії не повинні бути платниками ПДВ

0 13

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України від 03.04.97 р. №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» визначено, що платником ПДВ є особа, яка згідно з цим Законом зобов’язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України. Відповідно до пункту 1.2 статей 1 Закону, особою є будь-яка з нижченаведених осіб, незалежно від того, резиденти вони чи ні:

— суб’єкт підприємницької діяльності, зокрема підприємства з іноземними інвестиціями, незалежно від форми власності та часу внесення цих інвестицій;

— інша юридична особа, що не є суб’єктом підприємницької діяльності;

— фізична особа (громадянин, іноземний громадянин або особа без громадянства), яка здійснює діяльність, віднесену до підприємницької згідно із законодавством, або імпортує товар на митну територію України;

— представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи.

Враховуючи те, що філія не є юридичною особою відповідно до п. 3 статті 95 Цивільного кодексу України, а також не є суб’єктом підприємницької діяльності, у податкових органів немає підстав для реєстрації філій як платників ПДВ.

З урахуванням сказаного вище, ДПА України листом від 09.04.2008 р. №7330/7/16-14 «Щодо контролю за правомірністю реєстрації філій як платників податку на додану вартість» зобов’язала регіональні ДПА письмово звернутися до кожної філії, зареєстрованої платником ПДВ, з пропозицією добровільно скасувати реєстрацію платником ПДВ з початку нового бюджетного року, а саме з 01.01.2009 р.

Залиште коментар