Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко звернувся в КС з приводу закону про вибори Президента

0 20

Президент України Віктор Ющенко звернувся до Конституційного Суду з уявленням про визнання такими, що не відповідають Конституції, деякі положення нової редакції закону «Про вибори Президента». Про це «proUA» повідомила прес-служба голови держави.

Зокрема, йдеться про частину 6 статті 2, що передбачає визначення перебування на консульському обліку умовою реалізації права голосу на виборах Президента, частини 6 статті 23, частини 9 статті 24, частини 9 статті 31, частин 4, 5, 9 статті 32, що передбачають внесення виборчими комісіями змін до списків виборців на виборчій ділянці в день голосування по рішеннях виборчих комісій.

Також Президент просить КС оцінити положення пунктів 1, 4 і 5 частини 2 статті 36(1) в частині, що стосується складання і уточнення списків виборців на закордонних виборчих ділянках за принципом перебування громадян на консульському обліку.

Крім того, оцінити положення першого абзацу частини 1, частин 2 і 5 статті 56, яка передбачає відміну ухвалення рішення про відміну реєстрації кандидата на пост Президента найвищим судовим органом і відносить ухвалення цього рішення до виняткових повноважень Центральної виборчої комісії без належних гарантій судового захисту, а також абзацу другого частині 4 статті 79, абзацу другого частині 5 статті 83, частини 7 статті 84 і частин 5 і 6 статті 99.

Крім того, Президент просить КС розглянути це уявлення невідкладно.

Брати участь в конституційному провадженні по цьому уявленню уповноважена заступник голови Секретаріату Президента – представника Президента в КС Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України».

Цей закон був прийнятий Радою 24 липня, проте 18 серпня Президент Віктор Ющенко ветував його.

21 серпня Верховна Рада, розглянувши пропозиції Президента, повторно прийняла відзначений Закон з подоланням вето голови держави.

Проте 2 вересня Ющенко повернув закон до парламенту без свого підпису з пропозицією опублікувати його під підписом Голови Верховної Ради.

Президент України Віктор Ющенко заявляв, що звернеться до Конституційного Суду, якщо Рада подолає вето на закон про вибори Президента.

Джерело:

proUA

Залиште коментар