Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко зупинив постанову Тимошенко, щоб запобігти дефіциту на окремі товари

0 36

Президент України Віктор Ющенко зупинив дію деяких положень постанови Кабінету Міністрів від 6 серпня 2008 року №709, якою внесено зміни до порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затвердженого постановою уряду 17 жовтня 2007 року.

Про це «proUA» повідомили у прес-службі Глави держави.

«Зміни ці мають без перебільшення революційний характер. Замість інформативного порядку декларування суб’єктом господарювання наміру змінити ціни встановлено дозвільний», – зазначає Ющенко.

На його думку, кожен суб’єкт, від маленького виробництва до фабрик та заводів, що виробляють українську продукцію, які в цей складний час забезпечують зайнятість населення та виробництво найбільш соціально важливих товарів, при підвищенні оптово-відпускних цін на 1 відсоток мусять збирати пакет документів і нести його до територіальних органів Державної інспекції з контролю за цінами.

«За результатами аналізу цієї інформації підвищення цін може бути погоджено або не погоджено, причому критеріїв для визнання такого підвищення необґрунтованим та відмові у погодженні зазначеною постановою Кабінету Міністрів України не передбачено», – зазначає Президент.

Більше того, за словами Ющенка, незважаючи на той факт, що підприємство може знаходитись в селі за сотню кілометрів від обласного центру, воно після отримання позитивного висновку Держцінінспекції повинно нести новий пакет документів відповідно до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій і просити чиновників дозволити йому продавати свою продукцію.

«При цьому, імпортна продукція без зайвого клопоту завозиться й продається по будь-якій ціні. Такий підхід обмежує встановлене Конституцією право власників на розпорядження своєю власністю, створює загрозу усунення, обмеження чи спотворення конкуренції», – говорить Ющенко.

Крім того, на його переконання, створюються підстави для підвищення тінізації виробництва та торгівлі, зростання корупції та виникнення дефіциту на окремі товари. Враховуючи той факт, що постанова розповсюджується на соціально значимі товари, перебої з їх продажем матимуть значні негативні наслідки.

В зв’язку з наведеним вище Ющенко звернувся з відповідним поданням до Конституційного Суду.

Джерело:

proUA

Залиште коментар