Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко зібрався оскаржувати закон про регламент Ради

0 25

Президент України Віктор Ющенко у разі набрання чинності Закону України № 1667-VI «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» вважає за необхідне оскаржити його положення у Конституційному Суді України. Про це йдеться у листі глави держави до Верховної Ради, повідомила «proUA» прес-служба глави держави.

«Ураховуючи, що Закон України № 1667-VI «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» повторно прийнято 384 голосами народних депутатів України і до нього, незважаючи на неконституційність, не може бути знову застосовано право вето, В.Ющенко надсилає цей Закон без підпису, надаючи можливість опублікувати його в порядку, передбаченому останнім реченням частини четвертої статті 94 Конституції України», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Верховна Рада подолала вето Президента Віктора Ющенка до закону «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України», яким регламент визначався як спеціальний акт, що встановлює правила і процедури здійснення парламентських повноважень.

6 листопада Ющенко скористався правом вето до прийнятого Радою закону «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради».

22 жовтня Рада законодавчо визначила свій регламент як спеціальний акт, що встановлює правила і процедури здійснення парламентських повноважень, прийнявши в цілому законопроект №5264.

У документі наголошується, що організація і порядок діяльності парламенту встановлюються Конституцією, законами про статус депутатів, про комітети Ради, про тимчасові спеціальні та тимчасові слідчі комісії Ради, іншими законами і регламентом парламенту. Ним також визначено, що порядок роботи Ради встановлюється Конституцією і регламентом, який приймається Радою як спеціальний акт.

27 листопада Конституційний Суд визнав неконституційним регламент парламенту, прийнятий 19 вересня 2008 року, і закон «Про організацію порядку діяльності Верховної Ради», прийнятий 4 вересня 2008 року.

Джерело:

proUA

Залиште коментар