Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко забрав з КС подання стосовно рефінансування банків

0 37

Президент Віктор Ющенко відкликав конституційне подання щодо конституційності статті 86 Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік». Про це повідомила заступник глави Секретаріату Президента – представник Президента в Конституційному Суді Марина Ставнійчук, повідомила «proUA» прес-служба Глави держави.

За її словами, Президент відкликав конституційне подання, оскільки парламентом було приведено у відповідність з Конституцією оспорювані Главою держави положення цього Закону.

Вона також нагадала, що згідно з частиною першою статті 86 Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік» надавалось право НБУ не самостійно у відповідності до Основного Закону, а разом із урядом здійснювати рефінансування комерційних банків.

При цьому зупинялася дія частини другої статті 36 та пункту 1 частини першої статті 42 Закону України «Про Національний банк України» щодо встановлення і зміни ставки рефінансування та визначення порядку надання кредитів комерційним банкам для підтримки ліквідності (рефінансування комерційних банків) Національним банком України одноосібно (частина друга статті 86 оспорюваного Закону).

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», яким було вилучено статті 84 та 86, підписаний Президентом України та набрав чинності.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада відмінила обов’язковий викуп облігацій внутрішньої державної позики Національним банком і обов’язкове узгодження політики рефінансування НБУ з урядом. Тим самим парламент виключив статті 84 і 86 із закону «Про державний бюджет на 2009 рік».

11 березня Кабмін пропонував Раді відмінити обов’язковий викуп ОВДП Нацбанком і узгодження політики рефінансування НБУ з урядом.

В кінці лютого Міжнародний валютний фонд призвав Україну відмінити узгодження НБУ політики рефінансування з Кабміном.

Джерело:

proUA

Залиште коментар