Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко ветував закон про збір біометричних даних з іноземців

0 12

Президент Віктор Ющенко повернув до Верховної Ради закон «Про внесення зміни до статті 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Про це «proUA» повідомили в прес-службі Глави держави.

Президент нагадує, що прийнятий Радою закон передбачає обов’язок іноземців та осіб без громадянства надавати свої біометричні дані для їх фіксації під час оформлення в’їзної візи, а також під час проходження прикордонного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, якщо інше не передбачено законом та міжнародними договорами.

Ющенко переконаний, що набуття чинності законом у схваленій редакції робить вірогідним несанкціонований доступ, зміну чи поширення біометричних даних іноземців та осіб без громадянства, що призведе до порушення прав згаданих осіб та негативно позначиться на міжнародному іміджі України.

В цьому контексті Ющенко наголошує, що в Україні відсутні законодавчі гарантії захисту персональних даних у зв’язку з їх автоматичною обробкою.

Нагадаємо, 14 квітня цього року парламент прийняв Закон «Про внесення зміни до статті 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Джерело:

proUA

Залиште коментар