Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко ветував заборону на здачу в оренду великих площ

0 21

Президент Віктор Ющенко застосував вето до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо орендних відносин», прийнятого Верховною Радою 19 лютого, що забороняє державним підприємствам здавати в оренду нерухомість загальною площею понад 200 кв. м на одне підприємство.

Пропозиції Президента до цього закону (№ 0903) зареєстровані в Раді 13 березня.

Зокрема, Президент не згоден з нормою закону, що передбачає, що порядок проведення конкурсу на право оренди як державного, так і комунального майна визначає Кабінет Міністрів.

На його думку, закон обмежує повноваження власника комунального майна і порушує встановлене Конституцією право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Президент пропонує передбачити в законі право Кабміну встановлювати порядок проведення конкурсу на право оренди тільки державного майна, і закріпити за органами місцевого самоврядування право встановлювати такий порядок для об’єктів, що перебувають в комунальній власності.

Ющенко також пропонує виключити норму закону про затвердження органами місцевого самоврядування пропорції розподілу орендної плати для об’єктів комунальної власності виключно згідно методиці, встановленій Кабміном.

Президент також проти в умовах фінансово-економічної кризи норми закону, що виключає можливість надання пільг з орендної плати орендарям об’єктів, що мають важливе соціальне значення.

Він пропонує зберегти можливість надання таких пільг за умови, що порядок визначення таких об’єктів і умови надання таких пільг встановлюється Кабміном для об’єктів, що перебувають в держвласності, органами місцевого самоврядування – для об’єктів, що перебувають в комунальній власності.

Ющенко повернув закон до Ради з своїми пропозиціями для повторного розгляду парламентом.

Під час повторного розгляду закону в Раді пропозиції Президента представить перший замглави Секретаріату Олександр Шлапак.

Нагадаємо, 19 лютого Рада заборонила держпідприємствам здавати в оренду нерухомість загальною площею понад 200 кв. м на одне підприємство.

Рада також виключила можливість для держпідприємств здавати в оренду цілісні майнові комплекси своїх структурних одиниць і зобов’язала оцінювати об’єкт оренди на основі ринкової, а не відновленої вартості.

Цей законопроект ініціював Кабмін в листопаді 2006 року.

Джерело:

proUA

Залиште коментар