Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко ветував заборону на здачу в оренду великих площ

10

Президент Віктор Ющенко застосував вето до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо орендних відносин», прийнятого Верховною Радою 19 лютого, що забороняє державним підприємствам здавати в оренду нерухомість загальною площею понад 200 кв. м на одне підприємство.

Пропозиції Президента до цього закону (№ 0903) зареєстровані в Раді 13 березня.

Зокрема, Президент не згоден з нормою закону, що передбачає, що порядок проведення конкурсу на право оренди як державного, так і комунального майна визначає Кабінет Міністрів.

На його думку, закон обмежує повноваження власника комунального майна і порушує встановлене Конституцією право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Президент пропонує передбачити в законі право Кабміну встановлювати порядок проведення конкурсу на право оренди тільки державного майна, і закріпити за органами місцевого самоврядування право встановлювати такий порядок для об’єктів, що перебувають в комунальній власності.

Ющенко також пропонує виключити норму закону про затвердження органами місцевого самоврядування пропорції розподілу орендної плати для об’єктів комунальної власності виключно згідно методиці, встановленій Кабміном.

Президент також проти в умовах фінансово-економічної кризи норми закону, що виключає можливість надання пільг з орендної плати орендарям об’єктів, що мають важливе соціальне значення.

Він пропонує зберегти можливість надання таких пільг за умови, що порядок визначення таких об’єктів і умови надання таких пільг встановлюється Кабміном для об’єктів, що перебувають в держвласності, органами місцевого самоврядування – для об’єктів, що перебувають в комунальній власності.

Ющенко повернув закон до Ради з своїми пропозиціями для повторного розгляду парламентом.

Під час повторного розгляду закону в Раді пропозиції Президента представить перший замглави Секретаріату Олександр Шлапак.

Нагадаємо, 19 лютого Рада заборонила держпідприємствам здавати в оренду нерухомість загальною площею понад 200 кв. м на одне підприємство.

Рада також виключила можливість для держпідприємств здавати в оренду цілісні майнові комплекси своїх структурних одиниць і зобов’язала оцінювати об’єкт оренди на основі ринкової, а не відновленої вартості.

Цей законопроект ініціював Кабмін в листопаді 2006 року.

Джерело:

proUA

Комментарии