Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко ветував заборону на відчуження іпотечного житла

0 26

Президент Віктор Ющенко наклав вето на закон, яким Верховна Рада ввела мораторій на відчуження у фізичних осіб житлової нерухомості, яка є заставою по кредитах. Про це повідомила прес-служба Президента.

Ющенко вважає закон неконституційним і повернув його Раді зі своїми пропозиціями для повторного розгляду.

Пропозиції Президента під час розгляду закону на пленарному засіданні Ради представлятиме перший заступник глави Секретаріату Президента-представник Президента в Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак.

В своїх пропозиціях Ющенко відзначив, що закон робить неможливим задоволення за рахунок заставного житла законних вимог кредиторів в разі неповернення наданих боржникам коштів.

На його думку, це порушує право кредитора, зокрема громадянина-кредитора, отримати належні йому кошти за рахунок заставного майна, адже за Цивільним кодексом застава є одним з видів забезпечення виконання зобов’язань, право звернення стягнення на предмет застави виникає тільки в разі невиконання або неналежного виконання боржником зобов’язань.

При цьому Президент вважає, що впровадження мораторію призведе до порушення конституційного право власника самостійно володіти, користуватися і розпоряджатися власним майном, не відповідає конституційним гарантіям рівності всіх суб’єктів права власності перед законом, суперечить статті 5 закону «Про банки і банківську діяльність», якою визначена економічна незалежність банків.

Також Ющенко вважає, що наслідком введення мораторію буде погіршення фінансового стану кредитора, що призведе до скорочення кредитних ресурсів кредиторів, негативно відіб’ється на можливості надання ними кредитів іншим особам, до подорожчання кредитів на житло, спричинить ризик неможливості виконання кредитором своїх зобов’язань перед третіми особами, зокрема вкладниками по депозитних договорах, може спричинити припинення іпотечного кредитування банками і небанківськими кредитними установами взагалі в результаті значної риски неповернення кредитів.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада ввела мораторій на відчуження у фізичних осіб житлової нерухомості, яка є заставою по кредитах. За ухвалення відповідного законопроекту № 3459-1 проголосували 237 депутатів.

Джерело:

proUA

Залиште коментар