Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко припинив посилювання адміністрування ПДВ і звернувся до КС

0 20

Президент Віктор Ющенко припинив урядове розпорядження №838-р від 17 липня, що передбачає посилювання адміністрування податку на додану вартість, а також пункт 2 розпорядження №757-р від 1 липня, що передбачає декларування платниками ПДВ суми податкового кредиту в період виникнення податкового зобов’язання.

Про це говориться в указі Президента №706/2009 від 4 вересня.

«Ухвалюю: припинити дію пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 року №757-р «Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)”; розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року №383-р «Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на додану вартість», – говориться в указі.

На думку Президента, припинені документи не відповідають Конституції, відповідно до якої кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом; система оподаткування, податки і збори встановлюються виключно законами України, а ухвалення законів відноситься до повноважень парламенту як єдиного законодавчого органу.

«Вирішуючи підзаконними актами питання, віднесені Конституцією України до сфери законодавчого регулювання, Кабінет Міністрів діяв з перевищенням повноважень і способом, не передбаченим Конституцією і законами України», – говориться в указі.

Президент направив до Конституційного Суду відповідне подання з проханням розглянути питання про конституційність пункту 2 урядового розпорядження №757-р від 1 липня, а також розпорядження Кабміну №838-р від 17 липня.

Джерело:

proUA

Залиште коментар