Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко просить КС визначити, чи законно Тимошенко звільнила Семенюк-Самсоненко

0 14

Президент Віктор Ющенко зупинив дію ряду восьми розпоряджень Кабміну від 6 лютого, якими звільнено першого заступника та три заступники голови Фонду держмайна, призначено першого заступника та двох заступників голови ФДМУ, а також призначено службове розслідування з відстороненням на період його проведення Валентину Семенюк-Самсоненко від виконання повноважень голови ФДМУ.

Про це йдеться в указі Глави держави № 360/2008 від 15 квітня, текст якого є у «proUA».

Також Ющенко просить Конституційний Суд розглянути питання щодо конституційності цих розпоряджень Кабінету Міністрів. Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважено заступника Глави Секретаріату Президента – Представника Президента у Конституційному Суді України Марину Ставнійчук.

Зокрема, Президент зупинив дії розпоряджень Кабміну №201-р «Про звільнення Петрова В.М. з посади першого заступника Голови Фонду державного майна України», №202-р «Про звільнення Лєдомської С.Ю. з посади заступника Голови Фонду державного майна України», №203-р «Про звільнення Гриненка А.С. з посади заступника Голови Фонду державного майна України», №204-р «Про звільнення Потімкова О.Ю. з посади заступника Голови Фонду державного майна України», №205-р «Про призначення Портнова А.В. першим заступником Голови Фонду державного майна України», №206-р «Про призначення Петрашка С.Я. заступником Голови Фонду державного майна України», №207-р «Про призначення Фесенка В.І. заступником Голови Фонду державного майна України» і №208-р «Про проведення службового розслідування».

Як зазначено в указі, «ці акти прийнято Кабінетом Міністрів України всупереч Конституції України».

«Державним органом (а не органом виконавчої влади) визначено Фонд державного майна України й у все ще чинному (оскільки закону про Фонд державного майна України до цього часу немає) Тимчасовому положенні про Фонд державного майна України, затвердженому Постановою Верховної Ради України від 7 липня 1992 року №2558-ХІІ…

За цих обставин Фонд державного майна України не може бути ототожнено з органами виконавчої влади, а отже, на нього не може поширюватися й порядок призначення керівників, передбачений Конституцією України для керівників центральних органів виконавчої влади (не міністрів)», – йдеться в указі.

Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар