Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко просить КС перевірити, чи законно затримується соцвиплата для звільнених

0 17

Президент Віктор Ющенко направив до Конституційного Суду подання щодо відповідності Конституції України положень пункту 13 статті 4 розділу першого закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25 грудня 2008 року.

Про це повідомила під час брифінгу заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук, повідомили «proUA» у прес-службі Глави держави.

Це положення передбачає, що громадянам, які втратили роботу, починають виплачувати допомогу лише через 91 день після реєстрації на біржі праці.

За словами Ставнійчук, аналіз цього закону засвідчив, що це положення закону звужує обсяг прав громадян на працю, зокрема, на відшкодування втрати роботи.

«У зв’язку з цим у поданні до Конституційного Суду звернено увагу на положення статті 22 Конституції, якою передбачено, що при прийнятті нових законів України не допускається звуження існуючого обсягу прав і свобод громадян», – сказала заступник глави СП.

Вона наголосила на тому, що для Президента трудові та соціальні права є особливим пріоритетом за обставин складного стану української економіки, зокрема, тенденції до зростання безробіття.

«Зважаючи на важливе соціальне навантаження цього закону і беручи до уваги стан безробіття, Президентом України зазначено прохання до Конституційного Суду розглянути цю справу у невідкладному режимі. У нас є сподівання, що Конституційний Суд не більше, ніж у місячний строк дасть свою правову позицію щодо конституційності запропонованих парламентом змін», – сказала Ставнійчук.

Джерело:

proUA

Залиште коментар