Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко підписав закон про виділення 608 млн грн Тимошенко для боротьби з грипом

0 39

Президент Віктор Ющенко підписав закон про виділення 608 млн грн. щодо запобігання поширенню грипу. Про це йдеться у листі Президента прем’єр-міністру Юлії Тимошенко, повідомила «proUA» прес-служба глави держави.

Водночас, Ющенко ще раз підкреслює, що «категорично проти емісійного фінансування видатків державного бюджету». Він нагадав, що саме через це раніше звернувся до Конституційного Суду щодо визначення конституційності аналогічного Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» та деяких інших законів України» від 21 серпня 2009 року № 1608-VІ, відповідно до якого НБУ мав перерахувати до держбюджету 9,8 млрд. грн.

Проте Президент згоден підписати закон про виділення 608 млн грн. на боротьбу з грипом. «Однак з огляду на затвердження Радою Національного банку України перевищення його доходів над видатками у сумі 608,2 млн. гривень, я вважаю за можливе підписати Закон України № 175 8-VI щодо запобігання поширенню грипу», – зауважує у листі Ющенко.

Водночас Президент наголошує на низці ризиків щодо застосування цього Закону на практиці.

«По-перше, на сьогодні чинними є два закони щодо використання перевищення доходів Національного банку України над його кошторисними видатками на загальну суму, що перевищує затверджені Радою Національного банку України прогнози у декілька разів. Відтак, спрямування цих коштів на найбільш важливі напрями державних видатків потребує негайного узгодження з Кабінетом Міністрів України їх розподілу. По-друге, обидва згаданих вище закони передбачають цільове використання отриманих бюджетом від Національного банку України коштів», – говорить він.

Разом з тим, зауважує Ющенко, існуюча практика використання урядом коштів на передбачені згаданими законами напрями свідчить про те, що мають місце випадки нецільового або неповного використання отриманих коштів.

В зв’язку з цим Ющенко також наполягає на необхідності проведення консультацій Національного банку та уряду щодо виконання законів України про використання перевищення доходів НБУ над його кошторисними видатками. За результатами цих консультацій має бути вироблено порядок спрямування коштів їх кінцевим одержувачам із суворим дотриманням їх цільового використання.

Про результати проведеної роботи Президент просить доповісти особисто протягом 5 днів.

Листи відповідного змісту були також направлені на адресу голови Національного банку України Володимира Стельмаха та голови Ради НБУ Петра Порошенка.

Нагадаємо, 15 грудня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №5383 «Про внесення змін до державного бюджету України на 2009 рік», що передбачає виділення 608 млн грн на боротьбу з грипом і заходи у сфері охорони здоров’я.

Джерело:

proUA

Залиште коментар