Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко підписав закон, що скорочує термін повернення валютної виручки до 90 днів

0 31

Президент Віктор Ющенко підписав прийнятий 22 жовтня Верховною Радою закон, що передбачає більш жорсткі вимоги щодо терміну повернення валютної виручки до України після експорту товарів і послуг з 180 до 90 днів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента.

Цей закон парламент спочатку прийняв в цілому 23 червня 2009 року, проте за період з 23 червня по 22 жовтня він не був підписаний Президентом і не набрав чинності.

У зв’язку з наявністю недоробок і низки суперечностей в редакції цього документа, проголосованій 23 червня, було ухвалено рішення проголосувати за цей документ (законопроект №3585) в цілому 22 жовтня, при цьому недоробки і суперечності було усунуто.

Редакції законопроекту №3585, проголосовані 23 червня і 22 жовтня, практично ідентичні.

Їх відмінність полягає лише в тому, що в редакції документа, підтриманій 22 жовтня, продовжено кінцевий термін формування банками страхових резервів – до кінця 2011 року.

Крім того, внесено незначні правки щодо усунення суперечностей з іншими законодавчими актами.

Водночас основні норми законопроекту №3585 були збережені.

Серед них – встановлення вимог до мінімального розміру статутних фондів банків на рівні 75 млн. гривень замість колишніх 10 млн. євро (у еквіваленті), введення обмежень на надання валютних кредитів фізичним особам (окрім валютних кредитів на навчання і лікування за кордоном).

Також збережені норми про надання комерційним банкам прав за узгодженням з позичальниками реструктуризувати заборгованість за кредитами на придбання житлової нерухомості шляхом надання позичальникам відстрочення зі сплати суми основного боргу, шляхом продовження терміну кредитних договорів, а також шляхом зміни способу нарахування відсотків за кредитами.

Зокрема, банки можуть реструктуризувати іпотечні кредити на суму до 1 млн. гривень, при цьому після реструктуризації сума платежів за кредитом не повинна перевищувати 35% місячного доходу позичальника.

У законі також міститься норма про введення на період фінансово-економічної кризи мораторію на примусове виселення з житла, в якому проживає фізособа-іпотекодавець, у разі своєчасної виплати ним відсотків за іпотечним кредитним договором або із затримкою виплати відсотків не більш ніж на 2 місяці.

Цей закон також передбачає введення мораторію на оподаткування доходів фізосіб від розміщення депозитів в банках на період до 2013 року.

Нагадаємо, 23 червня 2009 року Рада прийняла в цілому законопроект № 3585, зробивши більш жорсткою вимогу щодо терміну повернення валютної виручки до України після експорту товарів і послуг з 180 до 90 днів.

22 жовтня парламент повторно прийняв даний документ в цілому, усунувши низку недоробок і суперечностей.

Джерело:

proUA

Залиште коментар