Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко наклав вето на закон про імпічмент

0 19

Президент України повернув до парламенту зі своїми пропозиціями Закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» для повторного розгляду Верховною Радою. Про це «proUA» повідомила прес-служба Глави держави.

Ющенко зазначає, що цим Законом всупереч Конституції України передбачається утворення зазначених комісій не як парламентських органів, а як незалежних правоохоронних органів із практично необмеженими повноваженнями, що керуються у своїй діяльності положеннями Закону України «Про прокуратуру» та Кримінально-процесуального кодексу України і водночас не підлягають контролю, який передбачений цими законодавчими актами для правоохоронних органів.

Представлятиме пропозиції Президента України під час розгляду Закону на пленарному засіданні Ради заступник глави Секретаріату Президента – Представник Президента у Конституційному Суді Марина Ставнійчук.

Також Президент повернув зі своїми пропозиціями Закон «Про систему збору та обліку єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для повторного розгляду Верховною Радою України.

Представлятиме пропозиції Президента України під час розгляду Закону на пленарному засіданні Верховної Ради України Перший заступник Глави Секретаріату Президента України – Представник Президента України у Кабінеті Міністрів України Олександр Шлапак.

Нагадаємо, Верховна Рада 15 січня 2009 року прийняла Закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

Закон врегульовує повноваження Верховної Ради щодо визначення статусу, порядку створення та діяльності тимчасових органів ВР – тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій та спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.

Згідно з законом, підставою для ініціювання питання про усунення Президента з поста в порядку імпічменту та утворення спеціальної слідчої комісії є подання, підписане більшістю народних депутатів від конституційного складу Ради, підписи яких не відкликаються. Подання має містити правове обґрунтування необхідності утворення спеціальної слідчої комісії. До подання можуть додаватися документи і матеріали, що стосуються цього питання, або належним чином посвідчені їх копії.

Джерело:

proUA

Залиште коментар