Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко наклав вето на схвалені Радою ввізні мита

0 14

Президент Віктор Ющенко наклав вето на закон України, ухвалений Верховною Радою 3 червня, і яким були встановлені ввізні мита на товари та продукцію відповідно до зобов’язань України у СОТ. Про це говориться в зверненні Президента до народних депутатів, повідомили «proUA» в прес-службі глави держави.

Як зазначає Президент, він повернув для повторного розгляду Верховною Радою закон «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» у зв’язку з грубим порушенням міжнародних домовленостей України, що містять його положення.

«Моя жорстка і категорична оцінка вмотивована фактом порушення статей 9 і 18 Конституції України стосовно виконання міжнародних договорів України, спробою відійти від зобов’язань, взятих Україною під час вступу до Світової організації торгівлі і ратифікованих Верховною Радою України Законом України від 10 квітня 2008 року № 250-VI, і небезпекою появи двозначної правової ситуації на догоду вузьким корпоративним інтересам», – говориться в зверненні Ющенка до депутатів.

Як зазначив Ющенко, основна мета закону має полягати в тому, щоб привести ставки ввізного мита на окремі види товарів у відповідність до зобов’язань України перед СОТ.

«Натомість вчинено недалекоглядні дії ще на короткотривалу перспективу відтягти виконання наших міжнародних обов’язків», – додав Ющенко.

«Така поведінка є неприйнятною для відповідального учасника міжнародного співробітництва і безпрецедентною як у нашій практиці, так і в діяльності СОТ. Хочу підкреслити, що свою стурбованість у зв’язку з можливим порушенням взятих зобов’язань вже висловили Європейський Союз, Канада, Норвегія, США, Японія та ряд інших держав-членів СОТ», – зазначив Президент.

Президент просить підтримати пропозиції до закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України». «У цій ситуації вірю, що народні депутати України належним чином зважать всі обставини і займуть чітку і однозначну державну позицію», – зазначив Ющенко.

Нагадаємо, 3 червня Рада встановила ставки ввізних мит на продукцію і товари відповідно до зобов’язань України у СОТ.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар