Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенкo має 2 дні, аби вирішити долю виборів Президента

0 28

Президент України Віктор Ющенко повинен не пізніше за 15 серпня визначитися зі своїм рішенням відносно змін до Закону «Про вибори Президента».

Відповідні зміни до закону були ухвалені парламентом 24 липня 2009 року. Ухваленим законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно виборів Президента України» передбачається скорочення терміну президентської виборчої кампанії зі 120 до 90 днів. Передбачено, що подання відносно кандидатур до складу територіальних виборчих комісій (по одній людині в одну виборчу комісію від одного кандидата) вносяться кандидатами на пост Президента України, які зареєстровані в ЦВК.

Для реєстрації кандидата у Президенти вноситься грошова застава. Грошова застава вноситься партією (партіями, що входять в блок), яка висунула кандидата на пост Президента, чи кандидатом на пост Президента в безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії у розмірі 2,5 млн грн. Грошова застава повертається лише тим двом кандидатам, які вийшли у другий тур президентських виборів, іншим кандидатам ця грошова застава не повертається і перераховується до державного бюджету.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин повідомив, що він 1 серпня підписав і направив Главі держави закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно виборів Президента України, пише УНІАН.

Згідно зі статтею 94 Конституції України, Президент упродовж п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, і офіційно оприлюднює його, або повертає закон зі своїми мотивованими і сформульованими пропозиціями у Верховну Раду України для повторного розгляду. Саме тому термін ухвалення рішення Президентом спливає 15 серпня.

У разі, якщо Президент України впродовж встановленого терміну не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний і офіційно оприлюднений.

Як заявила 27 липня 2009 року прес-секретар Президента України Ірина Ванникова, Ющенко має намір застосувати право вето до ухваленого 24 липня Верховною Радою закону відносно виборів Президента як до недемократичного.

Згідно зі ст.132 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», закон, повернений Президентом у Верховну Раду для повторного розгляду, після його підготовки в головному комітеті розглядається позачергово на пленарному засіданні Верховної Ради не пізніше чим за 30 днів після його повернення з пропозиціями Президента України, якщо Верховною Радою не ухвалене інше рішення.

При цьому, згідно зі ст. 94 Конституції, якщо під час повторного розгляду закон буде знову ухвалений Верховною Радою України не менше ніж двома третинами від її конституційного складу, Президент України зобов’язаний його підписати і офіційно оприлюднити упродовж десяти днів. У разі, якщо Президент України не підписав такий закон, він невідкладно офіційно оприлюднюється головою Верховної Ради і публікується за його підписом. Закон набирає чинності за десять днів від дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачене самим законом, але не раніше дня його публікації.

Джерело:

Главред

Залиште коментар