Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко доручив НБУ обмежити ставки і депозитам і споживкредити

0 22

Президент Віктор Ющенко указом від 24.10.2008 р. №965/2008 доручив Національному банку обмежити банківські ставки за депозитами фізичних осіб, ввести резервування на рівні 100% за споживчими кредитами і припинити на 6 місяців видачу ліцензій резидентам України для здійснення інвестицій за кордон.

Цим указом Ющенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки й оборони від 20 жовтня «Про невідкладні заходи щодо посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на економіку України».

Документ також передбачає такі рекомендації Національному банку: збільшити з 1 квітня 2009 року нормативи резервування за кредитами, інформація про які не внесена до кредитних історій; посилити вимоги щодо підвищення прозорості управління банками в частині визначення реальних власників банків і їх відповідальності за підтримку фінансової стабільності фінустанов; не допускати дострокового погашення позик, отриманих резидентами України за кордоном; ввести механізм оперативного рефінансування банків у разі погіршення їх платоспроможності.

Серед інших рекомендацій РНБО Нацбанку — впровадження прозорого механізму прийняття рішень про валютні інтервенції НБУ на міжбанківському валютному ринку; дотримання валютного курсу, визначеного Основами грошово-кредитної політики на 2008 рік.

Спільно з Кабінетом Міністрів, згідно з указом, Нацбанк повинен вжити заходів щодо нормалізації діяльності Промінвестбанку і скласти прогнозний платіжний календар валютних надходжень і платежів на 2009 рік за всіма категоріями позичальників. Указом також доручено Кабінету Міністрів внести зміни до державного бюджету на 2008 рік, передбачивши створення стабілізаційного фонду.

Залиште коментар