Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Юристи в онлайні допоможуть донецьким журналістам боротись з депутатами

0 12

Журналісти Донеччини зможуть отримати правову допомогу в Інтернеті. Крім того, новий центр здійснюватиме моніторинг судових процесів проти медіа й фіксуватиме випадки порушення свободи слова.

Найбільша проблема для українських журналістів – це отриманні достовірної інформації, вважає керівник проекту Наталія Грановська. Журналісту, начебто, ніхто й не забороняє писати на гостру тему, але ж найчастіше саме в інформації йому й відмовляють. За її словами, ситуація суттєво не змінилась і після ухвалення закону про доступ до публічної інформації. Залишається тільки сподіватися, що закон про корупцію, який набув чинності 1 липня й передбачає відповідальність за надання неповної чи недостовірної інформації, буде більш дієвим, зазначає медіа-юрист.

Найчастіше журналісти на Донеччині звертаються за правовою допомогою, коли справа доходить уже до суду. Характерні випадки, коли мери міст, депутати місцевих рад чи публічні особи подають позови про спростування «компромату» і вимагають завеликі суми для відшкодування моральних збитків, завданих публікацією, начебто, недостовірної інформації, зазначає експерт. Щоправда, сьогодні чимало донецьких ЗМІ, як правило, намагаються провести юридичну експертизу своїх матеріалів перед публікацією, каже експерт.

Новий інтернет-проект пропонує журналістам інформацію, яка стосується різних аспектів діяльності ЗМІ: законодавча база, правова допомога кожному журналісту, коментарі та поради від колег. Сайт створювався як регіональний проект, однак, як стверджують його засновники, звернення від журналістів надходять уже з різних регіонів.

Теги:

правовий захист

Джерело:

Комментарии

Залиште коментар