Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Юристи проти відмови в реєстрації відомим правникам

0 18

Українське юридичне товариство закликає президента Віктора Януковича розібратися з випадками безпідставної відмови Центральною виборчою комісією в реєстрації кандидатами в народні депутати. Про це йдеться в заяві товариства, переданій УНІАН.

Юристи переконані, що яскравим прикладом є ситуація навколо реєстрації кандидатом у народні депутати відомого вченого-юриста і громадського діяча Миколи Сірого. У товаристві нагадують, що Сірий є членом Центральної ради Українського юридичного товариства, кандидатом юридичних наук, старшим науковим співробітником Інституту держава і права ім. Корецького НАН України. Він подав заяву до ЦВК про висунення кандидатом у народні депутати по 222 виборчого окрузі (Солом’янський район Києва), але отримав відмову. Суд також відмовив Сірому у захисті порушених прав.

“Вважаємо, що Сірий є одним із найбільш достойних претендентів на депутатський мандат у цьому окрузі. Він проживає на території 222 виборчого округу і знає всі проблеми мешканців свого району”, – заявляють у товаристві.

“Безпідставна і незаконна відмова ЦВК Сірому у реєстрації його кандидатом у народні депутати України по 222-му виборчому округу дає підстави поставити під сумнів результати виборів у цьому окрузі 28 жовтня 2012 року, що порушує права не лише кандидатів у народні депутати України, а й виборців цього округу”, – вважають юристи.

Те саме, на їхню думку, стосується і результатів виборів у інших мажоритарних округах, де ЦВК нібито безпідставно відмовила у реєстрації іншим потенційним кандидатам у нардепи. В тому числі, Юрію Кармазіну (151 виборчий округ), Олександру Тенениці (101 виборчий округ), Олександру Кучеру (102 виборчий округ), Світлані Друзюк (127 виборчий округ) та інших громадських і політичних активістів.

 

“Протиправні рішення ЦВК та неможливість захисту порушених прав у судовому порядку може зірвати проведення парламентської кампанії 2012 року, що неодмінно викличе ускладнення суспільно-політичних відносин і дестабілізацію політичної ситуації в Україні”, – йдеться в заяві.

Враховуючи це, УЮТ звертає увагу ЦВК та президента на недопустимість дискримінації окремих кандидатів у депутати на виборах 2012 року і вимагає проведення повного і об’єктивного розслідування фактів протиправної відмови у реєстрації кандидатами у народні депутати Сірому, Кармазіну, Тенениці, Кучеру, Друзюк.

Як відомо, Сірий є адвокатом екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Теги:

Українське юридичне товариство, ЦВК, Кармазін Юрій, Сірий Микола

Залиште коментар