Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Юристи перевірять, чи законно міністр Саламатін попав в Раду

0 12

Голова Верховної Ради Володимир Литвин доручив парламентським юристам перевірити, чи законно Дмитро Саламатін (нинішній міністр оборони) був обраний народним депутатом в 2007 році. Про це він повідомив сьогодні журналістам, коментуючи інформацію про те, що Саламатін лише в 2005 році став громадянином України.

Литвин відзначив, що, відповідно до закону про вибори народних депутатів, який діяв на момент виборів 2007 року, народним депутатом міг стати громадянин України, який досяг 21 року на момент виборів, є громадянином України і проживає в Україні не менше п’яти років.

“Зараз по-різному трактують цю пропозицію, тому в цьому плані, вочевидь, потрібне чітке юридичне тлумачення, однозначне, зроблене фахівцями. Що стосується відповідальності, то тут можна говорити про проблему, виходячи з якого-небудь підходу або погляду в політичній площині на сьогодні.. Але я доручив, аби юристи Верховної Ради цю інформацію проаналізували уважно, оскільки одні говорять, що має бути п’ять років громадянства, а інші – лише мешкання. І є різночитання”, – сказав він.

Нагадаємо, народний депутат від НУ-НС Володимир Стретович заявив, що нинішній міністр оборони України Дмитро Саламатін, що отримав українське громадянство в 2005 році, незаконно став народним депутатом в 2007 році, оскільки згідно законодавства народним депутатом може бути обрана людина, яка є громадянином України не менше п’яти років.

Теги:

статус народного депутата, Саламатін Брій

Джерело:

Ліга.нет

Залиште коментар