Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Юристи обговорили виборчий процес-2012

0 23

За місяць виборчої кампанії вже є достатньо порушень законодавства, але їх не більше, ніж в будь-якій іншій сфері, повідомив модератор заходу, адвокат, кандидат в нардепи Сергій Коннов.

На думку судді ВАСУ Михайла Смоковича, в такій ситуації украй важливою є робота судів. Звертатися до суду можуть всі учасники виборчого процесу, тому очікується багато суперечок. Для ВАСУ це будуть треті вибори – практика розгляду є. Але суддям доводиться непросто, оскільки в Україні традиційно перед виборами вносяться зміни у виборче законодавство. «Адмінсуди прикладатимуть зусилля, щоб судовий захист на цій виборчій гонці був на належному рівні», – цитує М.Смоковича ЛігаБізнесІнформ.

Редакція діючого Закону про вибори народних депутатів має багато недоліків, вважають всі учасники круглого столу. «Особливо що стосується так званих гарантій і реалізації виборчих прав громадян, – відзначив народний депутат Юрій Ключковський. – Тенденція змін у виборчому законодавстві негативна – воно тільки погіршується». На цьому фоні відбуваються порушення і так недосконалого Закону.

Що стосується реалізації пасивного виборчого права – відсутній інститут відміни реєстрації кандидата як санкції за порушення закону. Сама по собі норма непогана, але в ЦВК склалася практика просто не реєструвати кандидата за щонайменші технічні порушення в оформленні документів, хоча в Законі про вибори вказується, що такі помилки підлягають виправленню.

Серйозною проблемою є легкість зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. «Відкрітпні» давно скасовані, і зараз проголосувати в іншому окрузі дуже легко. Цим готуються масово скористатися кандидати-мажоритарники, повідомив Ю.Ключковский, і 28 жовтня ми побачимо «велике переселення народів». Це не порушення Закону про вибори, але це – маніпуляції, і такі лазівок ще багато.

Всіх хвилює питання – застосування веб-камер на дільницях. Уповноважений представник в ЦВК партії «УДАР» Валерій Карпунцов нагадав, що вони працюватимуть тільки до підрахунку голосів, так само як і спостерігачі, представники партій і т.п. Тобто, по суті, онлайн-трансляція з погляду гарантування чесних виборів – даремна.

Теги:

виборче право, Асоціація правників України

Залиште коментар