Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Юрист: українців почнуть штрафувати за кондиціонери

0 16

Верховній Раді запропонували підвищити штрафи за порушення правил благоустрою житлових будинків і споруд. На думку юристів, дійсне призначення документа – в отриманні додаткового прибутку за рахунок штрафів за порушення експлуатації інженерного устаткування, у тому числі кондиціонерів або телеантен.

Як повідомляє “Левый берег”, законопроектом №10694 пропонується підвищити штрафи за порушення правил користування житловими приміщеннями, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, прибудинкових територій з 17-51 грн. до 340-1360 грн. для громадян і з 51-119 грн. до 850-1700 грн. для посадових осіб.

При цьому, за словами партнера ЮК “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Сергія Алексєєва, документ передбачає накладення штрафу за неправильну експлуатацію інженерного устаткування.

“Що таке інженерне устаткування – це все, чим укомплектований кожен будинок. В першу чергу – це санітарно-технічні системи і прилади опалювання, вентиляція, у тому числі кондиціонери, каналізація, системи електроустаткування, радіомережі, телефон, телебачення. Тобто згідно із законом до будь-якої людини можуть прийти і перевірити, як він встановив кондиціонер, телеантену, чи в дозволеному місці просвердлив дірку для вентиляції квартири або офісу. Враховуючи те, що всіх цих правил по суті ніхто не знає, порушниками стануть всі. А штрафи можуть досягати 1700 гривень”, – підкреслив юрист.

Він також додав, що контролюючі органи в першу чергу підуть до бізнесу.

Вторинний інтерес для перевіряючих представлятимуть мешканці багатоквартирних будинків, “порушення” яких можна підтвердити, оглянувши, наприклад, як встановлений кондиціонер, телеантена і інше інженерне устаткування.

Теги:

законопроект, Верховна Рада України, комунальні платежі

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар