Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Юросіб можуть позбавити права на поновлення терміну позовної давності

0 16

Народний депутат Олександр Фельдман подав законопроект № 2610а про внесення змін в ст.267 Цивільного кодексу стосовно уточнення підстав для відновлення терміну позовної давності.

Пропонується встановити, що у виняткових випадках, коли суд визнає поважними причини пропуску позовної давності з обставин, пов’язаних з особою позивача (важка хвороба, безпорадний стан тощо), порушене право громадянина підлягає захисту.

Тобто, право на поновлення терміну позовної давності пропонується залишити виключно за громадянами. Юридичні особи такого права будуть позбавлені.

Редакція даної статті, що діє, не передбачає навіть приблизного переліку поважних причин пропуску терміну позовної давності, а також інших обмежень можливостей поновлення позовної давності. Визначення питання про наявність поважних причин пропуску позовної давності віднесене на розсуд суду.

Як запевняє депутат, законодавча невизначеність в цьому питанні досить часто призводить до зловживань сторонами спору, а також окремими суддями і, як наслідок, надання судового захисту особам, що не мають на це права у зв’язку із закінченням терміну давності, чим фактично нівелюється суть самого інституту позовної давності.

В разі ухвалення законопроекту О.Фельдман прогнозує не лише скорочення можливостей зловживання правом на поновлення позовної давності суб’єктами цивільних і господарських правовідносин, але і усунення підстав здійснення корупційних дій з боку органів судової влади. Крім того, зменшиться навантаження на судову систему в зв’язку зі скороченням кількості справ, які розглядаються в результаті поновлення термінів позовної давності.

Теги:

цивільне право, позовна давність

Залиште коментар