Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЮНІСЕФ закликає Україну ратифікувати Конвенцію про співпрацю у питаннях міждержавного усиновлення

0 11

Фонд ЮНІСЕФ в Україні підтримує ініціативу Президента Віктора Януковича щодо зміни правил усиновлення українських дітей іноземцями та закликає Україну ратифікувати Конвенцію про захист дітей і співпрацю у питаннях міждержавного усиновлення.

Про це повідомляє прес-служба організації з посиланням на представника Фонду в Україні Юкіе Мокуо.

“ЮНІСЕФ закликає Україну щонайшвидше ратифікувати Гаазьку конвенцію. Це потрібно було зробити дуже давно і це вже не перше подання проекту закону на розгляд у парламент. ЮНІСЕФ готовий співпрацювати з урядом для належної та повної реалізації положень Конвенції в Україні”, – зазначила Мокуо.

За її словами, недостатній нагляд за процесами міжнародного всиновлення та законодавчого регулювання може призводити до ігнорування прав та інтересів дитини та вирішення справи про всиновлення, керуючись матеріальною вигодою. Багато країн у світі вже визнали таку проблему та ратифікували Гаазьку конвенцію про захист дітей та співпрацю у питаннях міждержавного усиновлення, що дозволяє їм запобігати порушенням прав дітей.

З метою захисту інтересів дітей в Україні ЮНІСЕФ також закликає провести реформу системи опіки задля попередження позбавлення дітей батьківського піклування та возз’єднання їх із родинами. Міжнародне всиновлення має проводитись лише в останню чергу і лише у тих випадках, коли дитина не може отримати сімейного виховання в рідній країні.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович вніс у Верховну Раду законопроект про ратифікацію Україною Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міжнародного усиновлення. Наразі учасниками конвенції, що була прийнята 29 травня 1993 року в Гаазі, є 89 країн.

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар