Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ю.Шемшученко: для створення суду присяжних не вистачає правової культури

0 21

Про це сказав директор Інституту держави і права НАНУ Юрій Шемшученко.

“У нас питання щодо суду присяжних з періоду незалежності дебатується уже 20 років. Можливо, ми поспішили записати необхідність утворення такого суду присяжних, бо в усьому світі суд присяжних переживає кризу. І це питання навіть там, де він є, ставиться під сумнів існування. В таких умовах нам поспішати немає куди. І якщо ми говоримо про такі країни як США, деякі європейські країни, де є суд присяжних, то це демократії з великим досвідом і високою правовою культурою. Це те, чого в нас поки що немає”, – зазначив Ю.Шемшученко.

В таких умовах, на думку експерта, при створенні суду присяжних можна наразитися на неприємності в державотворенні й у нашій судовій владі, яка і так сьогодні не є ефективною. “Поки що я не бачу реальних передумов саме зараз створювати суд присяжних”, – підкреслив він.

Довідково: Суд присяжних – одна з форм участі громадян у судочинстві, суд, у якому, крім професійних суддів, беруть участь звичайні громадяни, так звана лава присяжних. Суд присяжних вперше виник в Англії, звідки поширився разом з англосаксонським правом у США, а з 19 ст. під впливом ліберальних течій – і на європейському континенті.

Теги:

суд присяжних

Джерело:

УНН

Залиште коментар