Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Євросуд відхилив апеляцію України в справі судді Волкова

0 19

Європейський суд із прав людини відхилив прохання України переглянути справу за позовом колишнього судді Верховного суду Олександра Волкова. Відповідне рішення Велика палата Страсбурзького суду, що розглядає апеляційні подання, ухвалила 27 травня.

Таким чином, рішення у справі стало остаточним: українська держава має поновити Волкова на посаді за першої можливості та виплатити компенсацію.

Нагадаємо, 9 січня ЄСПЛ ухвалив рішення в справі “Волков проти України” та  зобов’язав поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України.

Своїм рішенням Євросуд визнав чотири порушення статті 6 Конвенції з прав людини (право на чесне провадження), а також порушення статті 8 (право на повагу до приватного та родинного життя). Зокрема, Євросуд встановив порушення принципів незалежного та неупередженого трибуналу як, під час перегляду рішень  Волкова представниками Вищої Ради Юстиції, так і в зв’язку з тим, що частина депутатів ВР голосувала за інших, відсутніх у залі парламенту на момент голосування щодо його звільнення.

Суд також зазначив, що справа  Волкова висвітлила системні проблеми у функціонуванні української судової системи, зокрема, щодо розподілу повноважень, і порекомендував Україні негайно змінити законодавчу базу.

 Крім того, Європейський суд з праву людини постановив, що Україна має сплатити Олександру Волкову €6 тис.  компенсації моральних збитків та €12 тис.  – компенсації видатків.

Олександр Волков був суддею Верховного суду України з червня 2003 року. 17 червня 2010 року Верховна Рада   на підставі подання Вищої Ради Юстиції та рекомендацій Комітету з питань судочинства схвалила рішення про звільнення  Волкова з посади  за порушення присяги.

Теги:

ЄСПЛ, Волков Олександр, Верховний суд України

Залиште коментар