Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Європейський суд зобов’язав Україну виплатити двом українцям 13 і 16 тис. євро

0 20

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 13 тис. євро за моральні збитки Рефату Іззетову за неналежні умови утримання його під вартою до суду. Відповідне рішення суд прийняв на засіданні 15 вересня. Іззетов був офіцером міліції, його засудили в листопаді 2004 року за участь в банді і грабіж. Він був засуджений до 6,5 років позбавлення волі.

Іззетов скаржився на умови утримання під вартою до суду, з його слів, приміщення було переповненим, крім того, були відсутні адекватні санітарні умови. Він також скаржився на незаконність і надмірну тривалість його тримання під вартою, а також на надмірну тривалість судового процесу проти нього.

Одноголосним рішенням суд визнав факт порушення права на свободу та особисту недоторканність і права на справедливий судовий розгляд протягом розумного часу.

Також суд зобов’язав Україну виплатити 16 тис. євро за моральні збитки Олександру та Ларисі Качурка, які проживають у Запоріжжі, за неефективне розслідування самогубства їх сина. Відповідне рішення суд прийняв на засіданні 15 вересня. Згідно з повідомленням, дружина їх сина повідомила міліцію про його самогубство в березні 2000 року, з її слів, він повісився у ванній кімнаті своєї квартири.

Заявники стверджували, що їх син не міг вчинити самогубство, і що розслідування, яке багаторазово припинялося і поновлювалося, було одностороннім і поверховим.

Суд одноголосним рішенням визнав факт неефективного розслідування.

Теги:

Європейський суд з прав людини

Залиште коментар