Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Європейський суд зобов’язав Україну виплатити 6 тис. євро виданню «Правое дело»

0 12

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 6 тис. євро редакційній раді та головному редактору видання «Правое дело» за порушення права на свободу вираження поглядів. Відповідне рішення суд прийняв на засіданні 5 травня.

У вересні 2003 року видання опублікувало анонімного листа з інтернету, який нібито написаний співробітником Служби безпеки України. У цьому листі містилися твердження, що вищі посадові особи управління Служби безпеки в Одеській області причетні до корупції та іншої злочинної діяльності, у тому числі пов’язані з діяльністю організованих злочинних угруповань. У своїх коментарях видання зазначило, що ця інформація може не відповідати дійсності.

Місяць по тому, президент Національної федерації тайського боксу, який згадувався в листі в якості члена злочинного угруповання, звернувся до суду, звинувативши видання у наклепі, зокрема, він скаржився, що твердження про нього не відповідають дійсності і завдали шкоди його честі. У травні 2004 року суд виніс рішення проти редакції та головного редактора «Правого дела» і зобов’язав видання опублікувати спростування інформації, що стосується президента Національної федерації тайського боксу і виплатити йому компенсацію у сумі 2 394 євро.

У липні 2006 року видання і федерація дійшли мирової угоди, в результаті якої видання повинне було виплатити тільки компенсацію витрат, пов’язаних із судовим розглядом. Видання також зобов’язалося опубліковувати рекламні та інформаційні матеріали про федерацію до того часу, поки не буде досягнута сума компенсації.

Редакційна рада і головний редактор звернулися до Європейського суду, оскільки, на їхню думку, їхнє право на свободу вираження поглядів було порушено в результаті санкцій, введених проти них судом.

Європейський суд одноголосним рішенням визнав порушення цього права, посилаючись на відсутність належних гарантій в українському законодавстві для використання журналістами інформації, отриманої з інтернету.

Теги:

Європейський суд з прав людини, відкриті джерела інформації

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар