Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Європарламент рекомендував Раді ЄС підписати Угоду про асоціацію з Україною

0 22

Європейський парламент рекомендує Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію у випадку виконання Києвом необхідних умов і дає свою згоду на тимчасове застосування окремих положень документа — майже 80% Угоди.

Про це сказано в резолюції «Про Європейську політику сусідства: у напрямку зміцнення партнерства». Доповідачем виступив депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський (група Європейської народної партії).

Резолюція охоплює всі аспекти Європейської політики сусідства ЄС, включаючи південне і східне її вимірювання. Україні присвячена окрема частина документа.

“(ЄП) рекомендує Раді підписати Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та його державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, за умови, що офіційно визначені 10 грудня 2012 року Радою закордонних справ ЄС критерії виконані; дає свою згоду залежно від вищевказаних вимог рішенням Ради про тимчасове застосування Україною та ЄС частини Угоди про асоціацію негайно від моменту її підписання, у випадку виконання всіх вимог і подальшого підписання, висловлює намір розпочати повну ратифікацію Угоди про асоціацію в рамках свого законодавчого терміну”, – сказано в резолюції.

Водночас, ЄП висловлює жаль, що прогрес у виконанні вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, “повністю не завершений”, оскільки в Україні зберігається застосування вибіркового правосуддя, не вистачає “елементів реформи виборчої та судової систем”.

“Тим не менше, (ЄП) вітає зобов’язання, взяті недавно президентом Януковичем та лідерами опозиції, продовжувати впровадження необхідних правових актів у Верховній Раді і чекає швидкої реалізації цих обіцянок до саміту у Вільнюсі”, – сказано в документі.

Водночас, ЄП “визнає прогрес, досягнутий досі, але водночас наголошує, що подальша робота повинна бути посилена для завершення реформи прокуратури, вдосконалення виборчого законодавства та розв’язання проблеми вибіркового правосуддя”. “(ЄП) Вітає діалог Україна — ЄС та їхнє спільне прагнення підписати Угоду про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28 і 29 листопада 2013 року”, – наголошується в резолюції.

Також у резолюції засуджуються нещодавні торговельні санкції, введені Росією проти українського експорту, які спрямовані на здійснення тиску на Україну з метою запобігти підписанню Угоди про асоціацію з ЄС. У цьому зв’язку Європейський парламент закликав Москву утриматися від “введення торгових санкцій, а також утримуватися від необґрунтованого політичного втручання і тиску”.

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар