Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Єврокомісія «За демократію через право» рекомендує позбавити ВРУ права призначення та звільнення суддів

0 36

Європейська комісія «За демократію через право» («Венеціанська комісія») рекомендує Україні змінити Конституцію, позбавивши Верховну Раду України права призначення та звільнення суддів. Таку рекомендацію комісія висунула за підсумками аналізу закону про судоустрій та статус суддів, повідомив на засіданні парламенту голова комітету ВРУ з питань правосуддя Сергій Ківалов.

«Окремо пропонується внести зміни до Конституції, щоб повністю виключити роль Верховної Ради в процедурі обрання та звільнення суддів», – зазначив він.

За словами С. Ківалова, всього до тексту закону комісія висунула 28 основних зауваження, серед яких пропозиції Україні уточнити підстави для дисциплінарної відповідальності суддів, звільнення за порушення присяги, позбавлення суддів недоторканності.

Голова комітету нагадав, що висновки комісії мають рекомендаційний характер, відзначивши доцільність оцінки парламентом зауважень і рекомендацій комісії на законодавчому рівні.

Теги:

Новини права, Європейська комісія “За демократію через право”, висновки Венеціанської комісії, призначення та звільнення суддів, Вища рада юстиції України, фото, відео

Залиште коментар