Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити ? 5 тис. пенсіонерці-інваліду, яку міліція змусила повзати

0 14

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав Україну виплатити 66-річній мешканці міста Новомиргород (Кіровоградська область) Єві Васильчук п’ять тисяч євро і три тисячі євро 57-річному Миколі Коростильову за нанесення моральної шкоди.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду в Страсбурзі (Франція).

Згідно з повідомленням, Єва Васильчук є інвалідом і не може пересуватися без палиці-опори. У скарзі до ЄСПЛ вона відзначає, що в лютому 2005 року міліція, яка розслідувала крадіжку зі зломом в її будинок, влаштувала обшук в будинку.

Васильчук, посилаючись на статтю 3 Європейської конвенції з прав людини (нелюдське ставлення, приниження гідності особистості), стверджувала, що міліція була обізнана про те, що жінка не може самостійно пересуватися, але при цьому змусила її лягти на землю, а також повзти слідом за співробітниками перед входом в її будинок.

Васильчук також скаржиться на те, що подальше розслідування за її заявою, на яке пішло майже п’ять років, призвело до того, що справа була відхилена за відсутністю доказів, а також було розслідувано неефективно. Крім того, посилаючись на статтю 8 (право поваги до приватного і сімейного життя), вона стверджувала, що в обшуку брало участь більша кількість міліціонерів, ніж це передбачено спеціальною постановою і ордером на обшук. ЄСПЛ постановив виплатити Васильчук п’ять тисяч євро за нанесення моральної шкоди.

Крім того, ще одним рішенням ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити 3 тис. євро українцеві через відмову влади забезпечити його документами для скарги в ЄСПЛ.

Згідно з повідомленням, Коростильов відбуває довічне покарання у Дніпропетровській виправній колонії за бандитизм, нелегальне володіння зброєю, пограбування і вбивство.

Засуджений у своїй скарзі до ЄСПЛ покладався на статтю 34 (право на подачу індивідуального позову) Європейської конвенції з прав людини, де він скаржиться, що влада відмовилася забезпечити його копіями документів у справі, які були необхідні йому для подачі в ЄСПЛ.

ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити Коростильову € 3 тис. за нанесення моральних збитків.

Як повідомлялося, українські юристи критикують владу за неповне виконання рішень ЄСПЛ. Вони вважають недостатніми зусилля уряду щодо становлення правової держави.

Теги:

ЄСПЛ, права людини

Джерело:

Українські новини

Залиште коментар