Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЄСПЛ не врахував більшість скарг Тимошенко

0 18

“Попереднє ознайомлення з рішенням ЄСПЛ засвідчило, що суд, вивчивши всі скарги Юлії Тимошенко, визначив більшість з них неприйнятними. Хоча ми ще не маємо на руках рішення суду, воно ще має бути перекладено державною мовою, – зазначим міністр. – Зокрема, суд визнав неприйнятними такі скарги Тимошенко: щодо  неналежних умов тримання під вартою та відбування покарання, щодо  не забезпечення належної медичної допомоги, щодо  здійснення відеонагляду».

Він також наголосив на тому, що в рішенні суду визнано відсутність порушень на жорстоке поводження під час перевезення до лікарні, про що скаржилася Юлія Тимошенко до ЄСПЛ. Суд заразом вказав на відсутність порушень  при розгляді звернення щодо неефективного розслідування скарг Юлії Тимошенко на жорстоке поводження. «Звичайно, ми беремо до уваги  порушення статті 5 Конвенції у зв’язку з тим, що до заявниці був обраний запобіжний захід у вигляді затримання з метою забезпечення її участі у засіданнях суду», – додав очільник Мін’юсту.

Принагідно О. Лавринович пригадав 5 статтю Конвенції зазначивши, що вона діє з моменту затримання особи і до моменту винесення обвинувального вироку судом першої інстанції.  І тому констатація порушення права на особисту свободу не може мати наслідком звільнення особи, що відбуває покарання на підставі вироку суду. «В рішенні ЄСПЛ також  констатовано відсутність політичних мотивів щодо затримання Юлії Тимошенко, а порушення статті 18 Конвенції визначено у зв‘язку з тим,  що фактичне затримання заявниці було покаранням за неповагу до суду», – підсумував міністр.

Теги:

Мін’юст, Тимошенко, ЄСПЛ, рішення

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар