Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЄС спростить видачу віз українським прокурорам і журналістам

0 21

Єврокомісія схвалила спрощення видачі віз українцям. До переліку «пільгових» категорій, які отримують безкоштовні довгострокові візи за спрощеною процедурою, увійшли журналісти, громадські активісти та прокурори.

Як повідомляє «Дзеркало тижня» із посиланням на ресурс «Німецька хвиля», легше отримати візи стане представникам громадських організацій, які їхатимуть на тренінги, семінари та конференції, учасникам транскордонних програм співробітництва між Україною та ЄС та представникам релігійних спільнот. Про це говориться з посиланням на прес-службу єврокомісара з питань внутрішніх справ Сесілії Мальмстрем.

Візові новації спростять життя не лише простим українцям, констатував у розмові з DW голова комітету із закордонних справа Європарламенту Ельмар Брок. Він звернув увагу на те, що угода містить полегшення й для представників влади. Приміром, п’ятирічні багаторазові і безкоштовні візи даватимуть також депутатам Верховної і обласних рад, суддям Конституційного та Верховного судів і навіть… прокурорам національного і регіонального рівнів та їхнім заступникам.

Простіше отримати довгострокову безкоштовну візу стане і журналістам. Для них скорочено перелік документів, які підтверджують мету подорожі. В минулому через бюрократичні вимог у журналістів виникали труднощі в посольствах, хоча вони ще з 2008 року вважаються «візовими пільговиками», зазначила Ірина Сушко з ініціативи «Європа без кордонів».

«Журналістам буде не обов’язково пред’являти підтвердження, видане професійним об’єднанням. Багато журналістів мали проблеми, адже вони не є членами якихось об’єднань. Тепер їм достатньо подати лише лист з редакції. Крім того, журналістам буде легше оформлювати візи техперсоналу, який супроводжує їх у відрядженнях», — пояснює експерт.

Сушко особливо відзначає той факт, що термін дії багаторазових віз збільшено до п’яти років. Експерт впевнена, що довгострокові візи будуть видаватися значно частіше, ніж раніше. «Згідно з новими змінами, внесеними до зміст Угоди, сторони визначили чіткий термін дії багаторазових віз: з 1 і 5 років, а не до 1-го і до 5-ти років відповідно до редакції чинної угоди, що дозволяло консульським представникам по-волюнтаристськи підходити до цієї ситуації і видавати візи на тиждень, два чи місяць. Тепер же ситуація повинна змінитися, з появою чітко встановлених граничних меж дії візи», — зазначає Ірина Сушко.

Теги:

візовий режим, шенгенська віза, прокуратура, ЄС

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар