Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Єдиний мільярдер по праву

50

Днями журнал Forbes опублікував список усіх осіб на планеті Земля, які володіють мільярдом доларів. Таких, за версією видання, виявилося 1210 осіб, а їхні статки сумарно становлять $4,5 трлн. Серед світових мільярдерів немало юристів за освітою, проте всього один учасник списку заробив своє багатство, безпосередньо працюючи в виключно правовій галузі.

Джо Джемейлу (повне ім’я — Джозеф Дар Джемейл-молодший) 85 років, він народився і до цього часу проживає в Х’юстоні, штат Техас. Стан Джемейла Forbes оцінює в $1,5 млрд, це 833-я позиція в списку. Роком раніше він був 655-м, але грошей у найбагатшого юриста в США менше не стало, просто мільярдерів в світі додалося. Джемейл, в якого ліванське коріння, закінчив школу в рідному місті, після чого отримав ступінь бакалавра в Техаському університеті в 1950 році, а через три роки — ступінь доктора юридичних наук в Техаському юридичному університеті.

Джемейл — практикуючий адвокат, якого прозвали “королем справ про цивільні правопорушення”. Торік він відмовився захищати в суді британську нафтову компанію BP. “Я дуже зайнятий, не хочу з цим зв’язуватися”, — таким було пояснення. У BP не даремно хотіли отримати саме Джемейла. У 1985 році він представляв сторону, що перемогла у найбільшому цивільному позові в історії США. У суді тоді зійшлися нафтові компанії Texaco і Pennzoil, яка і найняла Джемейла. Приводом для розгляду справи стало придбання Texaco іншого гравця ринку — Getty Oil. Після укладення контракту з’ясувалося, що в Pennzoil вже була неофіційна, але грамотно складена домовленість про покупку цього активу. Суд постановив, що Texaco, враховуючи цю обставину, повинна виплатити Pennzoil $10 млрд. Гонорар Джемейла тоді склав $335 млн, а його помічника — $10 млн.

У слави Джемейла є, втім, і темна сторона. Він відомий своєю агресивною поведінкою під час процесів, нестриманістю, лихослів’ям і проявом неповаги до суду. У 1994 р. Верховний суд штату Делавер навіть відзначив зухвалу манеру поведінки Джемейла в спеціальному доповненні до протоколу засідання, зобов’язавши адвоката з’явитися протягом 30 днів до суду і дати роз’яснення. Джемейл нікуди не пішов, відзначивши для преси, що “швидше засуне ніс собі в зад”.

Джо Джемейл при цьому вже удостоївся двох пам’ятників за життя, які були зведені на території його альма-матер, Техаського університету. Також в його честь названа кафедра в Техаському юридичному, кілька аудиторій, футбольне поле і басейн. Але всі ці почесті адресуються не лише одному з кращих випускників, але і щедрому благодійникові. Одне з останніх пожертвувань Джемейла, які він робить досить регулярно, склало $15 млн.

“Корпоративною Америкою управляють пафосні, гордовиті, самозакохані і убогі люди, — розповідає він про природу своїх статків. — Їх оцінки і недооцінки зробили мене багатим”.

Теги:

адвокатська практика

Джерело:

Право.ру

Комментарии