Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Яку інформацію внесуть в пластиковий паспорт?

0 20

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що з 2016 року починається процес введення нових посвідчень особи – пластикових карт з безконтактним електронним носієм (ID-посвідчення).
Оформлення посвідчень для громадян стане можливо починаючи з 11 січня 2016 року.
Термін оформлення нового документа та – 10 робочих днів.
Термін дії такого паспорта – 10 років.
Міністр відзначив, що заміна старого паспорта на нове пластикове посвідчення – справа добровільна. Тобто, в якості документа, що посвідчує особу, братимуть обидва види документів – і паперові книжки, і нові картки.
Пластикова картка має формат ID-1 розміром 54 х 85,6 (± 0,75) мм і містить безконтактний електронний носій – двоядерний чіп SLE78CLFX4000P.
Концепція цифрового захисту – повністю кодований канал даних, який не залишає нешифровані тексту. Відповідає вимогам стандарту ISO / IEC 14443 / В, система відкритих ключів безпеки RSA, ЕСС, криптографічні співпроцесори DES, AES. Ідентифікаційна картка виготовляється з багатошарового полімерного матеріалу (полікарбонат), на який внесення даних здійснюється за технологією лазерного гравіювання. Карта має вісімнадцять захисних елементів.
Отримати паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм можна буде у відділенні Державної міграційної служби:
– Перший раз – за місцем проживання,
– При наступних зверненнях – в будь-якому відділенні.
Фотографію попередньо робити не треба – заявника сфотографує співробітник ГМС при оформленні. На новому документі фотографія буде чорно-біла.
Чіп картки може містити біометричні дані власника – відбитки пальців і цифровий підпис. Але від цієї опції можна відмовитися – в цьому випадку на самій картці буде зроблено спеціальну відмітку.
Відомості про сімейний стан будуть вказані в чіпі в електронному вигляді, а не написані на самій карті.
У міру розвитку державних сервісних послуг електронні карти отримуватимуть до них доступ. У всьому іншому картка буде аналогом звичайного паспорта. Передбачається також, що при розвитку сервісних баз поступово в чіпі картки-паспорта буде вся інформація – від соціального страхування та пільг – до прав на водіння автомобіля.
На розгляді у ВР зараз знаходиться законопроект, який передбачає видачу нових паспортів, починаючи з 14-ти років строком на 4 роки – на період неповної дієздатності.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар