Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Як в Україні ловлять кіберзлочинців

0 16

За 2011-2012 роки органи державної безпеки порушили до 220 кримінальних справ у сфері кібер-злочинів. Про це розповів директор департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України Євген Зайцев.

Цілеспрямованих атак на державу з боку іноземних хакерів за цей період не було. Але на окремі сегменти (наприклад, вибіркові атаки на фінансові дані користувачів) атаки здійснювалися неодноразово.

На території України знешкоджено декілька угрупувань, що займаються фінансовими махінаціями, пов’язаними з відмиванням великих сум грошей і їх виведенням в офшори. За словами Зайцева, подібні справи входять в компетенцію Служби безпеки України, оскільки устаткування і ПО, яке використовується при скоюваннях таких злочинів, може бути використане і проти стратегічних об’єктів країни.

За останній час СБУ викрила діяльність угрупування, яке за 1,5-2 роки роботи вивело з фінансової системи Російської Федерації до 8 млрд. руб і майже 30 млн. грн., — з фінансової системи України. “Гроші пішли в офшорні зони”, – пояснив Зайцев.

Сьогодні ведеться кримінальне виробництво по трьох крупних справах, які були порушені за фактом втручання міжнародних хакреських угрупувань в роботу комп’ютерів за допомогою вірусів. Причини своєї діяльності фігуранти кримінальних справ аргументують відсутністю можливості знайти роботу в Україні з адекватною винагородою.  Зайцев не виключив, що його відомство змогло б узяти шефство над тими, що відбув термін покарання хакерами і допомогти їм працевлаштуватися в Україні.

Залиште коментар