Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Як влада заважає бізнесу

0 22

Кожен другий підприємець вважає, що бізнесу заважає політична ситуація в країні, а кожен третій скаржиться на занадто високі ставки податків.
16 червня програма USAID «Лідерство в економічному управлінні” представила результати дослідження бізнес-клімату в Україні.
Індекс ділового клімату в Україні наблизився до нуля
Згідно з результатами дослідження, індекс ділового клімату в Україні склав 0,01. Даний індекс по вимірюється від -1 шкалою (дуже погано) до 1 (дуже добре).
“Індекс ділового клімату в Україні практично дорівнює нулю – це не погано, але і не добре, є куди прагнути”, – зазначила координатор дослідницької програми Оксана Кузяків.
Проте, окремі показники індексу вказують на тенденцію до пожвавлення ділової активності в короткостроковому періоді.
Головна перешкода для розвитку бізнесу – політична нестабільність
За результатами опитування та Представники малого середнього бізнесу назвали головними причинами стримування в Підприємництва РОЗВИТКУ 2015 році:
    нестабільну політичну ситуацію (51%)
    неплатоспроможність українців (39%)
    високі ставки податків (31%)
    інфляцію (29%)
    війну на Донбасі (28%)
    складне податкове адміністрування (26%).
“Не дивлячись на те, що корупція вважається вагомою проблемою бізнес-клімату в Україні, вона займає всього лише сьоме місце в рейтингу перешкод для ведення бізнесу за результатами дослідження При цьому для фізосіб-підприємців вона вагоміша і стоїть на четвертому місці, для компаній. – лише на восьмому “, – підкреслила Оксана Кузяків.
Малий і середній бізнес щорічно витрачають близько 30 тис. грн на процедури регулювання
Основні витрати малого і середнього бізнесу з регулювання їх діяльності державою пов’язані з ліцензуванням, отриманням сертифікатів відповідності та гігієнічних дозволів.
Ліцензування підприємців середнього і малого бізнесу обходиться в більш ніж 14 713 грн в рік, вартість отримання гігієнічного або санітарного дозволу – 9 537 грн. На отримання сертифіката відповідності підприємства витрачають 14 381 грн. Перевірки обійшлися бізнесу в середньому в 40 938 грн.
“Не дивлячись на мораторій на перевірки бізнесу, майже половина опитаних заявили про візити різних інспекцій”, – зазначила Кузяків.
В середньому на спілкування з державними органами підприємці витрачають 14,6% робочого часу.
У 2015-му реєстрація підприємства склала 11 днів і коштувала в середньому 380 грн. З отриманням Україною незалежності щороку процедура реєстрації спрощувалося.
“На думку більшості підприємців, процес реєстрації в 2015-му значно спростився в порівнянні з 2012”, – підкреслила координатор проекту.
“Це дослідження повністю відображає ситуацію в Україні Найстрашніше, що про ці проблеми. – Корупції, високих податках, інфляції і так далі. – Знають всі Єдине, що ми досягли за останні 25 років – спрощення реєстрації”, – заявив гендиректор “Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України “Автор В’ячеслав Биковець.
Отже підприємці не довіряють державі
Згідно з опитуванням, при вирішенні проблем ведення бізнесу, підприємці більше довіряють представникам приватного сектору – юристам і бізнес-консультантам. Також підприємці йдуть на контакт з місцевою владою. При цьому більшість підприємців не змогли назвати конкретний орган влади, який заважає їх діяльності.
“Підприємці вважають держава скоріше ворогом бізнесу, ніж партнером, при цьому чим менше підприємство, тим більше недовіру до держави”, – зазначила Кузяків.
Щорічна оцінка ділового клімату (щорічна оцінка бізнесу Сlimatе) – дослідження USAID. У 2015 році в дослідженні брали участь представники 1872 малих і середніх підприємств, з них 502 – ФОП.

Джерело:

DELO.ua

Залиште коментар